Autem

31. 8. 2019 - Baletní galavečer

BALETNÍ GALAVEČER V ZÁMECKÉM PROSTŘEDÍ 

Plumlovský zámek připravuje opět na poslední srpnový víkend opravdu netradiční  a vyjímečný program. I letos zde proběhne unikátní charitativní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem  s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů na podporu revitalizace této kulturní památky, na který si Vás  dovolujeme  pozvat . Taneční show v režii a choreografii nového šéfa baletního souboru Michala Štípy  ( dlouholetý první sólista baletu Národního divadla v Praze, choreograf a pedagog) a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 31.srpna 2019 ve 20 hodin na zámku Plumlov. Tento unikátní projekt spojující krásu plumlovského zámku s krásou tanečního umění byl vytvořen ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc za finančního přispění Olomouckého kraje.

Program je zatím ještě tajemstvím, diváci však uvidí výběr z těch nejznámějších scén z klasických, neoklasických i moderních baletů. Můžeme však prozradit již nyní, že mimo jiné diváci uvidí ukázku z  jednoho z nejkrásnějších titulů světové baletní literatury -Bajadéru. Tento orientální klenot od Ludviga Minkuse o nešťastné lásce chrámové tanečnice Nikie a vojevůdce Solora měl letos v Moravském divadle Olomouc premiéru.Součástí programu budou také ukázky z komponovaného projektu baletu Gala,        jehož uvedení proběhlo také tuto sezonu na půdě Moravského divadla pod vedením Michala Štípy, který v inscenaci osobně účinkuje se svou dlouholetou partnerkou z pražského Národního divadla Nikolou Márovou. Galavečer bude doplněn také o variace moderní i klasické nových členů baletního souboru Moravského divadla Olomouc.

Výjímečnost tohoto projektu tkví také v tom, že pro tento účel bude na nádvoří zámku postaveno specialní jeviště a hlediště, využívající dominantu nasvíceného zámku jako kulisu celého představení. V případě nepříznivého počasí budou k dispozici pláštěnky. Pro diváky bude zajištěno i malé pohoštění na nádvoří zámku.Přijděte si tedy vychutnat tuto nevšední a netradičně podmanivou atmosféru. Vystoupení baletního souboru Moravského divadla Olomouc je totiž vždy zárukou špičkového uměleckého zážitku.

Vstupenky jsou již v prodeji na pokladně zámku Plumlov a v CK FTL u Radnice v Prostějově!

Vstupné :

Sektor A: 750,-Kč ( 1-6 řada)

Sektor B: 550,- Kč (7-14 řada)

Sektor C: 400,-Kč (15-18) řada

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.                                                                        

S pozdravem Ing.Edita Lachmanová a vedení zámku Plumlov

PLAKÁT ZDE !