Archiv

5.7.2017 - Vernisáž výstavy - Očima, srdcem, objektivem

POZVÁNKA ZDE !

 

PLAKÁT HU !

 

PKATÁT CZ !

 

 

Výstava fotografií českých a maďarských fotografů.....

5. července bude na Plumlovském zámku vernisáž už 7. ročníku výstavy fotografií českých a maďarských fotografů, která se letos koná pod názvem „Očima, srdcem, objektivem“.

Vernisáž začíná v 17:00 hod.

Výstavy se svými pracemi účastní 14 moravských fotografů z vyškovska, prostějovska a brněnska a 18 fotografů z Maďarska.

Cílem výstavy je ukázat, jak odlišný může být pohled na svět, když se na něj dívají fotografové z geograficky blízkých a přitom v některých aspektech tak odlišných zemí.

Výstava je putovní. Nejprve byla vystavena v Rousínově, poté, co budete mít možnost vidět ji na zámku v Plumlově, bude přenesena do Maďarska, kde bude nejdřív vystavena v Halászteleku, satelitním městě na jihu Budapešti a potom na dvou místech přímo v Budapešti. Navíc budou fotografie vystaveny i v prostorách českého velvyslanectví v Budapešti.

Součástí vernisáží jsou tradičně kulturní podniky, při kterých vystupují hudebníci z příslušných zemí. Letos, stejně jako ve dvou předchozích letech, přijedou se svým programem do Plumlova studenti hudební školy v Halászteleku.

Z české strany se výstavy zúčastní několik známých fotografů. Nejznámější osobností je sovinecký fotograf Jindřich Štreit, svými nádhernými fotkami Dolomit a Toskánska přispěl předseda Klubu Moravských fotografů pan Alexandr Kolovratník, uvidíte i fotografie člena Spolku prostějovských fotografů pana Ivo Snídala a rousínovského výtvarníka s vazbami na prostějovsko pana Pavla Zugara. Je ale zastoupeno víc kvalitních fotografů.

Na maďarské straně jsme kromě jiného napojeni na klub fotografů, kteří se prioritně zabývá uměleckými fotografiemi zvěře a přírody jak v Maďarsku ale i ve světě.