Pořádané akce

Program bude během sezóny doplňován, aktualizován a dle ovlivnění okolnostmi upravován.

5.7.2017 - Vernisáž výstavy - Očima, srdcem, objektivem

Výstava fotografií českých a maďarských fotografů.....

5. července bude na Plumlovském zámku vernisáž už 7. ročníku výstavy fotografií českých a maďarských fotografů, která se letos koná pod názvem „Očima, srdcem, objektivem“.

Vernisáž začíná v 17:00 hod.

Výstavy se svými pracemi účastní 14 moravských fotografů z vyškovska, prostějovska a brněnska a 18 fotografů z Maďarska.

Cílem výstavy je ukázat, jak odlišný může být pohled na svět, když se na něj dívají fotografové z geograficky blízkých a přitom v některých aspektech tak odlišných zemí.

Výstava je putovní. Nejprve byla vystavena v Rousínově, poté, co budete mít možnost vidět ji na zámku v Plumlově, bude přenesena do Maďarska, kde bude nejdřív vystavena v Halászteleku, satelitním městě na jihu Budapešti a potom na dvou místech přímo v Budapešti. Navíc budou fotografie vystaveny i v prostorách českého velvyslanectví v Budapešti.

Součástí vernisáží jsou tradičně kulturní podniky, při kterých vystupují hudebníci z příslušných zemí. Letos, stejně jako ve dvou předchozích letech, přijedou se svým programem do Plumlova studenti hudební školy v Halászteleku.

Číst dál: 5.7.2017 - Vernisáž výstavy - Očima, srdcem, objektivem

5.7.2017 - Divadlo Point Maturanti

DIVADLO POINT při GJW Prostějov:

MATURANTI (Matěj Randár)

 "Neser mě, pokud sis nevšimla, tak dneska maturuju!"

Hořká komedie o maturantech, pro které je zkouška dospělosti ten nejmenší problém.

Hrají: Anna Mlčochová, Johana Minářová/Michaela Švestková, Hana Handlová, Lucie Grulichová, Filip Jirák, Amélie S. Kostelková

Režie: Jakub Hyndrich

Přístupné od 15 let ! ! !

POZVÁNKA ZDE !

12.-13.8.2017 - Šermířský víkend

NEJLÁKAVĚJŠÍ AKCE SEZÓNY!

ŠERMÍŘSKÝ VÍKEND

PŘIJÍŽDÍ PAN KAREL I. z LICHTENŠTEJNA

POZVÁNKA ZDE !

18.8.2017 - Koncert Pozdní sběr

Pozdní sběr 18.8.2017 Plumlov Castletour - ,,letos opět jedeme šňůru koncertů s některou známou kapelou, tento koncert u Vás bude s kapelou GAZDINA ROBA a FLERET..."

„Zalíbila se nám představa přiblížení naší muziky i návštěvníkům skvělých českých památek. Takové propojení vizuálních a sluchových vjemů...,“ říká lídr kapely Pozdní sběr Jirka Pařez.

Další možné info můžete získat na našich stránkách www.pozdnisber.cz i na facebooku.

POZVÁNKA ZDE !

26.8.2017 - Baletní galavečer

BALETNÍ GALAVEČER V ZÁMECKÉM PROSTŘEDÍ 

Plumlovský zámek připravuje opět na hradozámeckou noc opravdu netradiční a vyjímečný program. I letos zde proběhne unikátní charitativní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů na podporu revitalizace této kulturní památky, na který si Vás dovolujeme pozvat. Taneční show v režii a choreografii Roberta Balogha a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 26. srpna 2017 ve 20 hodin na zámku Plumlov.

Unikátní projekt spojující krásu plumlovského zámku s krásou tanečního umění byl vytvořen ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc za finančního přispění Olomouckého kraje. „Každou sezónu se popularita baletního galavečeru zvyšuje. Baletní galavečer nabízí ukázky z klasického i moderního repertoáru, takže si tady každý najde svoje. Navíc zámek tvoří krásnou kulisu celému baletnímu večeru," sdělila organizátorka akce Edita Lachmanová.

Program je prozatím ještě tajemstvím, diváci však uvidí výběr z těch nejznámějších scén z klasických, neoklasických i moderních baletů. Můžeme však prozradit již nyní, že mimo jiné uvidí ukázky z inscenace jednoho z nejkrásnějších klasických baletů Dona Quijota na motivy autora literární předlohy Miguela de Cervantese. V premiéře tento titul uvedlo Moravské divadlo Olomouc na sklonku minulého roku. Není bez zajímavosti, že za ztvárnění titulní role Kitri získala primabalerína Yui Kyotani Cenu Thálie. Dalším lákadlem bude ukázka z neoklasické baletní inscenace Shakespearovy tragédie Othello, kterou šéf baletního souboru vytvořil na hudbu gruzínského skladatele Alexeje Davidoviče Mačavarianiho.

“V Plumlově vždy představujeme nové členy baletního souboru ještě dříve, než vystoupí v Moravském divadle. Mám radost, že se nám daří dělat z této krásné akce tradici," řekl umělecký šéf souboru Robert Balogh

Jistě na diváka budou čekat také nestárnoucí melodie slavné britské formace QUEEN, jejíž taneční ztvárnění se těší velké oblibě a úspěchu na jevišti Moravského divadla Olomouc. V hlavní roli frontmana skupiny vystoupí opět charismatický tanečník Ivo Jambor.               

Výjímečnost projektu tkví také v tom, že pro tento účel bude na nádvoří zámku postaveno specialní jeviště a hlediště, využívající dominantu nasvíceného zámku jako kulisu celého představení. V případě nepříznivého počasí budou k dispozici pláštěnky. Pro diváky bude zajištěno i malé pohoštění na nádvoří zámku. Přijděte si vychutnat tuto nevšední a netradičně podmanivou atmosféru v nevšedním spojení tanečního umění a nádherné architektury.

 

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

                                            S pozdravem Ing.Edita Lachmanová ,Mgr.Robert Balogh, Art.D. a vedeni zamku Plumlova

 

VSTUPENKY JIŽ BRZY V PŘEDPRODEJI na kontaktních místech !

Zámek Plumlov : Tel: + 420 588 882 662 , 773 444 500

Studio Flair – Fanderlíkova 47,Prostějov,  Ing.Edita Lachmanová Tel: 732647877

CK FTL u Radnice Prostějov - nám T.G.M 12-14, Jana Selingrová 724 245 691

 

Vstupné :

Sektor A: 500,-Kč  ( 1-6 řada)  

Sektor B: 350,- Kč  (7-14 řada)  

Sektor C: 200,-Kč  (15-18 řada)

Otevírací doba


Duben a říjen

víkendy a svátky
13:00 - 18:00 hodin

Květen

víkendy a svátky
10:00 - 18:00 hodin

Červen až září

denně mimo pondělí
10:00 - 18:00 hodin

REZERVACE

Poslední prohlídka odchází 17:00 hodin