Domů
images/slider/001.jpg

Prohlídkové trasy

 • Trasa 1

   


  Zámecká a muzejní. Komentovaná prohlídka 1. – 3. patra zámku, historie hradu a zámku Plumlov, výhled z bašty, expozice nábytku a bydlení. Stálé výstavy: archeologie Plumlovska, zbraně, lovecké trofeje, historická keramika a obrazy.

  délka prohlídky 1 hod
  dospělí 80 Kč
  děti do 5 let zdarma
  snížené (senioři a studenti s průkazem), děti 6 – 15 roků 50 Kč
  rodinné vstupné 210 Kč
  Fotografování v interiérech 40 Kč

  VÍCE ZDE!

 • Trasa 2

   


  Komentovaná prohlídka dvou podlaží zámeckých sklepů s výkladem příběhů a bájí o Plumlově a jeho okolí.

  délka prohlídky 35 min
  dospělí 60 Kč
  snížené (senioři a studenti s průkazem), děti 6 – 15 roků    40 Kč

  VÍCE ZDE!

 • Trasa 3

   

  Trasa 3


  Komentovaná prohlídka nikdy nedokončených prostor zámku 4. a 5. patra a zámecké půdy. Součástí je také přízemí s vězením a výhled z bašty. Trasa je mírně náročná a vychází pravidelně v 15 hodin, v jiném čase pouze po předchozí domluvě. Kapacita prohlídky je maximálně 15 osob.

   

  délka prohlídky 1 hod
  dospělí 100 Kč
  děti do 5 let zdarma
  snížené (senioři a studenti s průkazem) a děti 6 - 15 roků pod dozorem rodičů 60 Kč
  Fotografování v interiérech 40 Kč

  VÍCE ZDE!

INFORMAČNÍ CENTRUM

INFORMAČNÍ CENTRUM - POKLADNA

Zámecká 99, 798 03 Plumlov

Mobil: +420 774 302 165

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

26.8.2017 - Baletní galavečer

BALETNÍ GALAVEČER V ZÁMECKÉM PROSTŘEDÍ 

Plumlovský zámek připravuje opět na hradozámeckou noc opravdu netradiční a vyjímečný program. I letos zde proběhne unikátní charitativní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů na podporu revitalizace této kulturní památky, na který si Vás dovolujeme pozvat. Taneční show v režii a choreografii Roberta Balogha a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 26. srpna 2017 ve 20 hodin na zámku Plumlov.

Unikátní projekt spojující krásu plumlovského zámku s krásou tanečního umění byl vytvořen ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc za finančního přispění Olomouckého kraje. „Každou sezónu se popularita baletního galavečeru zvyšuje. Baletní galavečer nabízí ukázky z klasického i moderního repertoáru, takže si tady každý najde svoje. Navíc zámek tvoří krásnou kulisu celému baletnímu večeru," sdělila organizátorka akce Edita Lachmanová.

Program je prozatím ještě tajemstvím, diváci však uvidí výběr z těch nejznámějších scén z klasických, neoklasických i moderních baletů. Můžeme však prozradit již nyní, že mimo jiné uvidí ukázky z inscenace jednoho z nejkrásnějších klasických baletů Dona Quijota na motivy autora literární předlohy Miguela de Cervantese. V premiéře tento titul uvedlo Moravské divadlo Olomouc na sklonku minulého roku. Není bez zajímavosti, že za ztvárnění titulní role Kitri získala primabalerína Yui Kyotani Cenu Thálie. Dalším lákadlem bude ukázka z neoklasické baletní inscenace Shakespearovy tragédie Othello, kterou šéf baletního souboru vytvořil na hudbu gruzínského skladatele Alexeje Davidoviče Mačavarianiho.

“V Plumlově vždy představujeme nové členy baletního souboru ještě dříve, než vystoupí v Moravském divadle. Mám radost, že se nám daří dělat z této krásné akce tradici," řekl umělecký šéf souboru Robert Balogh

Jistě na diváka budou čekat také nestárnoucí melodie slavné britské formace QUEEN, jejíž taneční ztvárnění se těší velké oblibě a úspěchu na jevišti Moravského divadla Olomouc. V hlavní roli frontmana skupiny vystoupí opět charismatický tanečník Ivo Jambor.               

Výjímečnost projektu tkví také v tom, že pro tento účel bude na nádvoří zámku postaveno specialní jeviště a hlediště, využívající dominantu nasvíceného zámku jako kulisu celého představení. V případě nepříznivého počasí budou k dispozici pláštěnky. Pro diváky bude zajištěno i malé pohoštění na nádvoří zámku. Přijděte si vychutnat tuto nevšední a netradičně podmanivou atmosféru v nevšedním spojení tanečního umění a nádherné architektury.

 

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

                                            S pozdravem Ing.Edita Lachmanová ,Mgr.Robert Balogh, Art.D. a vedeni zamku Plumlova

 

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI na kontaktních místech, omezena kapacita ! 

 

CK FTL u Radnice Prostějov - nám T.G.M 12-14, Jana Selingrová 724 245 691 

 

Studio Flair – Fanderlíkova 47,Prostějov, Ing.Edita Lachmanová Tel: 732 647 877 

 

Zámek Plumlov: Jiří Trunda, Tel: 774 302 165 

 

Vstupné : Sektor A: 500,-Kč ( 1-6 řada) 

Sektor B: 350,- Kč (7-14 řada) 

Sektor C: 200,-Kč (15-18 řada)

 

SVATBY NA ZÁMKU

SVATEBNÍ OBŘAD NA ZÁMKU PLUMLOV JE DOBROU VOLBOU

svatby na zámku Pumov VÍCE ZDE!

Spolek pro Plumlovský zámek

VICE ZDE!

Otevírací doba

Duben a říjen

víkendy a svátky
13:00 - 18:00 hodin

Květen

víkendy a svátky
10:00 - 18:00 hodin

Červen až září

denně mimo pondělí
10:00 - 18:00 hodin

Poslední prohlídka odchází 17:00 hodin

REZERVACE

Počasí Plumlov - Slunečno.cz